REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

10-06-2015 - Inovatīvu produktu un sistēmu tendences viedām ēkām

 

Rīgā no 2015.gada 6. līdz 9.maijam noritēja apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un gāzes tehnoloģiju Eiropas līmeņa konference, kuru organizēja Eiropas siltuma, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas tehnoloģiju asociāciju federācija (REHVA) sadarbībā ar Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību (LSGŪTIS). Konferences tēma: "Rītdienas apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un dabas gāzes tehnoloģijas".

Konferences  ietvaros norisinājās komiteju sanāksmes, iepazīšanās ar studentu izpētēm, vairākas satelītsanāksmes un zinātniskie semināri, tostarp par enerģētikas aktualitātēm un viedu pilsētu un ēku energoapgādes risinājumiem.

Konferences ietvaros ceturtdien, 7.maijā maksas praktiskā semināra „Inovatīvu produktu un sistēmu tendences viedām ēkām” sesijās klātesošos nozares speciālistus, tostarp, no Rīgas enerģētikas aģentūras (REA), uzrunāja Vācijas un Latvijas eksperti no uzņēmumiem Menerga Baltic SIA un Lafivents SIA (darba kārtību skatīt šeit). Semināra apmeklētājiem bija iespēja arī iesaistīties sarunā par ēku dzesēšanas veidiem, par inovatīvās adiabātiskās dzesēšanas pamatprincipiem un kāpēc tā ir tik lēta un izdevīga ekspluatācijā, par adiabātiskā principa plašo pielietojumu ēku dzesēšanai, par jaunāko ēku automatizācijā.

Dr.Sc.ing. Artūrs Lešinskis savā prezentācijā „Sabiedrisko ēku ilgtspējīgas dzesēšanas sistēmas” iezīmēja pēdējā desmitgadē ārkārtīgi straujo – desmitiem reižu - ēku dzesēšanai nepieciešamā enerģijas patēriņa pieauguma dinamiku vairākās Eiropas valstīs un pamatoja to ar apkārtējai videi ne pārāk draudzīgiem projektu risinājumiem (ar nepietiekošu ēnojumu un reizēm pārāk lielā stikloto platību īpatsvara ārējās norobežojošās konstrukcijās), kas noveduši pie negausīga energopatēriņa ne tikai ārvalstīs, bet arī vairākās pazīstamās sabiedriskās ēkās Latvijā. Atbilstošus tehniskos risinājumus iespējami energoefektīvai dzesēšanai un citu ēkās iebūvēto automātisko sistēmu vadībai raksturoja pārējie semināra runātāji, veltot arī lielu uzmanību standartizācijas pieaugušajai lomai izmaksu efektīvos pielietojumos.