REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

20-10-2015 - Noslēdzies rudens „atvērto durvju” dienu cikls pie renovētām ēkām Rīgā

 

Nedēļas laikā (no 2015.gada 30.septembra līdz 8.oktobrm) notika „atvērto durvju” dienu pasākumi pie četrām ar ES struktūrfondu līdzfinansējumu renovētām daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām Rīgā, kuru renovāciju organizēja SIA Rīgas namu pārvaldnieks. Visos četros informatīvajos pasākumos kopā ar renovācijas organizētājiem piedalījās un uz apmeklētāju jautājumiem atbildēja arī Rīgas enerģētikas aģentūras pārstāvis.

„Atvērto durvju” dienu cikls noslēdzās ar pasākumiem pie nama A.Dombrovska ielā 49 (7.oktobrī) un ēkas Ļermontova ielā 8 (8.oktobrī). Pasākumos ar uzrunu piedalījās Rīgas mērs, "Rīgas namu pārvaldnieks" valdes locekļi un atbildīgie pārstāvji, būvnieki.

Ēka A.Dombrovska ielā 49 ir interesanta ar to, ka siltināšanai tika izmantots ventilējamās fasādes apdares tehniskais risinājums. Lai gan ventilējamo fasāžu risinājums Latvijā pagaidām nav tik populārs, ēku skaits ar šādu fasādi, visticamāk palielināsies, jo katrs dzīvokļa īpašnieks ir ieinteresēts ne tikai, lai ēka būtu nosiltināta kvalitatīvi, bet arī, lai siltinājums būtu izskatīgs un noturīgs. Mājas atjaunošanas darbu veikšanas rezultātā plānots sasniegt 42% siltumenerģijas ietaupījumu no aprēķinātā kopējā siltumenerģijas patēriņa pirms projekta īstenošanas. Tas nebūt nav vienīgais ieguvums! Pēc dzīvojamās mājas renovācijas dzīvokļu īpašnieki saņem 90% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim par ēkām, palielinās dzīvokļa īpašuma vērtība, pagarinās ēkas kalpošanas laiks u.c.. Dzīvojamās mājas renovācija tika uzsākta 2015.gada 11.maijā un pabeigta 2015.gada 21.septembrī un kopējās izmaksas ir 300 281,27  EUR, no kurām plānotais ERAF līdzfinansējums ir 121 444,95 EUR un dzīvokļu īpašnieku finansējums – 178 836,32 EUR. Projekta īstenošanai ir saņemts aizdevums AS “Swedbank”, līdz ar to dzīvokļu īpašnieki savu daļu atmaksās 15 gadu laikā.

Ēkā Ļermontova ielā 8 ir 12 dzīvokļu īpašumi. Māja ir būvēta 1963. gadā un kopš mājas nodošanas ekspluatācijā tajā nebija veikts kapitālais remonts. Dzīvojamās mājas energoefektivitātes paaugstināšanas darbi veikti no 2015. gada aprīļa līdz septembrim. Atjaunošanas darbu ietvaros tika veikta:
 
   bēniņu un pagraba pārsegumu siltināšana;
   cokola siltināšana;
   jumta seguma nomaiņa;
   visu ārsienu siltināšana;
   kāpņu telpas durvju un logu nomaiņa;
   citi nelieli remonta darbi.

Plānotais siltumenerģijas ietaupījums pēc ēkas atjaunošanas darbu veikšanas ir 45,10%. Projekta kopējās izmaksas ir 88 175 EUR, no kurām plānotais ERAF līdzfinansējums ir 36 838  EUR un dzīvokļu īpašnieku finansējums - 51 337 EUR.  Dzīvokļu īpašnieku aizņēmums kredītiestādē tiks atmaksāts 15 gadu laikā.

Paldies visiem pasākumu apmeklētājiem par izrādīto interesi un lai iegūtās zināšanas noder sava mājokļa energoefektīvā atjaunošanā!