REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

26-02-2015 - Atskats uz „atvērto durvju dienas” pasākumu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Rīgā, Finiera ielā 15

 

2015.gada 25.februārī notika Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) Energoefektivitātes informācijas centra sadarbībā ar SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” rīkotais „atvērto durvju dienas” pasākums pie daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Rīgā, Finiera ielā 15. Pasākumā ēku renovācijas interesentiem – iedzīvotājiem, būvniekiem, ēku pārvaldītāju un energoservisa pārstāvjiem bija iespēja apskatīt 2014.gadā ar Eiropas struktūrfondu līdzfinansējumu renovēto daudzdzīvokļu ēku, uzklausīt renovācijas procesā iesaistīto būvnieku un apsaimniekotāju viedokļus par renovācijas gaitu un rezultātiem.

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis klātesošajiem pavēstīja par ēkas siltumnoturības paaugstināšanas projekta attīstības gaitu, dažādu problēmu pārvarēšanu un jau pirmajos mēnešos pēc renovācijas sasniegtajiem labajiem siltumenerģijas patēriņa samazināšanas rezultātiem, bet SIA „Ēkas siltināšana” pārstāvis pastāstīja par 2014.gadā veikto būvdarbu apjomu un renovācijas tehniskajiem risinājumiem.

Par kvalitātes kontroli būvdarbu izpildes gaitā zināja stāstīt SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” Uzņēmējdarbības veicināšanas nodaļas projektu vadītāja Dace Maļinovska. Ēkas apsaimniekošanas uzņēmuma darbinieki bija sarūpējuši salīgākajiem pasākuma dalībniekiem pa karstai tējas vai kafijas tasei.

Pasākuma apmeklētāju vidū bija arī sabiedrisko mediju pārstāvji. Tā rezultātā pasākuma norise tika atspoguļota tās pat dienas vakarā LTV, bet žurnālisti nespēja vai negribēja izvairīties no ēku renovācijas pretinieku iesāktās negāciju uzsvēršanas salīdzinājumā ar pozitīvajām lietām – ko, tā saukto, „guļamrajonu” daudzdzīvokļu ēku siltumnoturības paaugstināšana dod šo ēku iedzīvotāju vairumam.

Esošo māju straujā nolietojuma un augsto siltuma rēķinu dēļ par bieži vien neapmierinošo iekštelpu klimata komfortu pilsētas lielākajai daļai ļoti nozīmīgās mājokļu energoefektivitātes uzlabošanai nozīmīga ir žurnālistu - reportieru padziļināta izpratne par 25.februāra pasākuma tēmu salīdzinājumā ar biežāk atreferētajām tēmām. Tāpēc Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centrs aicina žurnālistus iedziļināties pašiem savu mājokļu energoefektivitātes novērtējumā un no tā izrietošām konsekvencēm, kā arī piedāvās turpmāk dažādus izziņas avotus informācijas ieguvei saistībā ar mājokļu energoefektivitāti, lai arī viņi veicinātu renovēto ēku skaita palielināšanos Rīgā.

Nama raksturojums:
103.sērija;
28 dzīvokļi;
5 stāvi, 2 kāpņu telpas;
kopējā apsaimniekojamā platība – 1 452,50m²;
nodota ekspluatācijā 1985.gadā;
siltumpatēriņš pēc energoaudita pārskata - 186 kWh/m²;
plānotais siltumenerģijas ietaupījums – 43%.

Renovācijas sagatavošanas posmi:
• Platā iela 28/2 (tagadējā Finiera iela 15), Rīga 2012.gada septembris - dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē tika pieņemts lēmums par dzīvojamās mājas renovāciju;
• 2013.gada februārī tika noslēgts līgums ar LIAA par projekta īstenošanu;
• 2013.gada decembrī tika uzsākti būvdarbi;
• 2012.gadā tika veikti: - ēkas energoaudits - ēkas tehniskā apsekošana - izstrādāts ēkas vienkāršotās renovācijas projekts.

Renovācijas īstenošana:
Būvuzņēmējs: SIA „Ēkas siltināšana”.
Būvuzraugs: SIA „Būves un būvsistēmas”.
Autoruzraugs: SIA „Ēkas siltināšana”.

Paveiktie darbi:
•    fasādes renovācija un siltināšana;
•    bēniņu grīdas siltināšana;
•    dienvidu fasādes izvirzītās daļas jumta siltināšana;
•    jumta renovācija;
•    pagraba pārseguma siltināšana;
•    cokola siltināšana;
•    apkures un karstā ūdens cauruļvadu siltumizolācijas nomaiņa;

 

Video: REA EEIC atvērto durvju diena Rīgā, Finiera ielā 15 (videomateriāls, ilgums 5 minūtes un 43 sekundes)