REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

01-04-2014 - Atskats uz „atvērto durvju dienas” pasākumu pie daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Rīgā, Zemgaļu ielā 21

 

2014.gada 28.martā notika Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) Energoefektivitātes informācijas centra sadarbībā ar DzĪB „Zemgaļu ielā 21” un SIA „Mūsu projekts” rīkotais „atvērto durvju dienas” pasākums pie daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Rīgā, Zemgaļu ielā 21. Pasākumā ēku renovācijas interesentiem – iedzīvotājiem, būvniekiem, ēku pārvaldītāju un energoservisa pārstāvjiem bija iespēja apskatīt 2013.gadā ar Eiropas struktūrfondu līdzfinansējumu renovēto 12 dzīvokļu ēku, uzklausīt renovācijas procesā iesaistīto iedzīvotāju un attīstītāju viedokļus par renovācijas gaitu un rezultātiem.

Ievērojams ikgadējais faktiskais siltumenerģijas patēriņš ēkā (230 līdz pat 248 kilovatstundas uz kvadrātmetru lietderīgās platības) un līdz ar to augstie siltuma rēķini jau 2008.gadā motivēja ēkas iedzīvotājus izprast to cēloņus (skatīt REA brošūru „Mājokļu energoauditi - 2008”) un vēlāk virzīt renovācijas procesu, kurš sākotnēji neritēja gludi un iesniegtais projekts tika noraidīts.

Pateicoties DzĪB „Zemgaļu 21” valdes locekļiem Annai Eisakai un Dzintaram Bērziņam, kuri ir veltījuši daudz sava brīvā laika, šķēršļi tika pārvarēti. Kā pastāstīja esošā mājas apsaimniekotāja SIA „House Manager” vadītājs Rolands Iesaliņš, tika piesaistīts projektu vadītājs ar pieredzi māju renovācijas projektu attīstīšanā no uzņēmuma SIA „Mūsu projekts” - Kārlis Reinfelds. Sadarbojoties visām pusēm – biedrībai, apsaimniekotājam un projektu vadītājam tika sasniegts izvirzītais mērķis. 2013.gada jūlijā tika paveikti visi priekšdarbi un nokārtotas formalitātes finansējuma saņemšanai un sākās būvdarbi.

Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Zemgaļu ielā 21 ir trīs stāvu ēka ar vienu kāpņu telpu un divslīpju jumtu ar ārējo lietus ūdeņu novadīšanu.

Ēkas renovācijas ietvaros Zemgaļu ielā 21, Rīgā tika paredzēts:
Fasādes siltināšana 15cm biezumā apdarinot ar dekoratīvo apmetumu;
Logu un ārdurvju nomaiņa;
Cokola hidroizolēšana, siltināšana, apdares izveidošana;
Betona nomales izveide;
Jumta seguma nomaiņa;
Atjaunotas teknes un notekas;
Bēniņu pārseguma siltināšana;
Apkures sistēmas sakārtošana;
Izvadu ventilācijas kanālu sakārtošana.

Sasniegtie rezultāti atbilst iecerētajam: ievērojami uzlabota siltumnoturība - pēc REA datiem jau pirmajā bargajā ziemas mēnesī kopējais siltumenerģijas patēriņš ir samazinājies par vairāk nekā 47 %. Un uzlabojies ir iekštelpu komforts, kurš pēc viena mājas iedzīvotāja teiktā, ir bijis neapmierinošs pirms renovācijas sienu caursalšanas dēļ.

 

Video: REA EEIC atvērto durvju diena Rīgā, Zemgaļu ielā 21 (videomateriāls, ilgums 6 minūtes un 55 sekundes)