REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

26-03-2014 - Informatīvais izbraukuma pasākums par konstruktīviem logu un to montāžas mezglu risinājumiem

 

2014.gada 25.martā notika Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) Energoefektivitātes informācijas centra sadarbībā ar Latvijas energoefektivitātes asociāciju (LATEA) kopīgi rīkotais informatīvi-tematiskais izbraukuma pasākums uz Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām (Dammes ielā 5 un Anniņmuižas bulvārī 60), lai ilustrētu dažādu logu un to montāžas mezglu risinājumu piemērotību vēlāk īstenojamai ēkas ārsienu siltināšanai.

LATEA informēja par pašreizējo tendenci logu nomaiņas gadījumā, kad pēc tās nav iespējams veikt korektu sienu siltināšanu ap jaunajiem kāpņu telpu logiem. Sevišķi gadījumos, kad logu ailes mala robežojas ar izvirzījumiem. Tādos gadījumos vienkārši nav vietas siltinājuma pieslēgumiem, nākamajam siltināšanas etapam jau tiek ieprogrammēti termiskie tilti. Bez atkārtotas logu montāžas un konstrukciju maiņas, pilnvērtīga siltināšana nākamajā etapā būs problemātiska.

LATEA ierosina jau tagad logu nomaiņas gadījumos un ar tiem saistītajos būvdarbu iepirkumos iestrādāt prasības, kas paredz konstruktīvus logu un to montāžas mezglu risinājumus, kas ietver nākotnē paredzamu siltināšanas etapu ar korektiem, termiskos tiltus samazinošiem, siltinājuma pieslēgumiem.

 

Pieredze liecinot, ka attiecīgu risinājumu pielietošana nenozīmīgi sadārdzina kopējo darbu apjomu, taču ievērojami atvieglo nākotnē paredzamo siltināšanas darbu plānošanu un veikšanu. Un visbūtiskāk, ka ļauj iedzīvotājiem gūt lielākus ietaupījumus no siltināšanas visā nākamajā ēkas ekspluatācija laikā. To arī informatīvā pasākuma laikā apliecināja trīs dažādu māju logu montāžas risinājumi, kurus var arī apskatīt video ierakstā.

Video: Informatīvais izbraukuma pasākums par konstruktīviem logu un to montāžas mezglu risinājumiem (videomateriāls, ilgums 5 minūtes un 53 sekundes)