REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

21-11-2013 - Atskats uz „atvērto durvju dienas” informatīvo pasākumu Pārdaugavā

 

2013.gada 20.novembrī  pie daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas Šauļu ielā 2b Pārdaugavā notika „atvērto durvju dienas” informatīvais pasākums iedzīvotājiem par pieredzi ēkas siltumnoturības paaugstināšanā, kuru rīkoja REA Energoefektivitātes informācijas centrs sadarbībā ar dzīvokļu īpašnieku biedrību (DzĪB) „Šauļu nams” un ēku renovācijas procesā iesaistītajiem uzņēmējiem.

DzĪB „Šauļu nams” pārstāves pastāstīja par dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas vēsturi un tehnisko risinājumu un to izpildītāju izvēles gaitu (Kira Smirnova, kā arī par labajiem energoefektivitātes paaugstināšanas rezultātiem (Dace Balode – Fjodorova).

Divpadsmit dzīvokļu dzīvojamās mājas renovācijas kopējās izmaksas bija 52500Ls, no kurām pusi sastādīja ERAF līdzfinansējums. Otra puse tika segta ar kredītu, kuru iedzīvotāji apņēmušies atmaksāt 15 gados. Energoefektīvas renovācijas gaitā ēkai ir siltināti bēniņi, ārsienas (ventilējamo fasāžu risinājums), pagraba pārsegums, kā arī veikti uzlabojumi apkures sistēmā un nomainīts jumta pārsegums.

Ēkas pārstāvju  renovācijas apskatu ar stāstījumu par līdzdalību tehnisko – ekonomisko renovācijas jautājumu risināšanā papildināja Iļja Pečorkins. Ekspluatācijā esošo dzīvokļu individuālo siltuma norēķinu  sistēmu un aizvadītās apkures sezonas rezultātus ar portatīvā monitora palīdzību pasākuma apmeklētajiem turpat pie mājas raksturoja Pēteris Ūsiņš (SIA MESA Latvia).

Pasākuma viesis - Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas izpilddirektors Māris Kalve – uzteica mājas iedzīvotāju apņēmību nosprausto mērķu īstenošanā reizē ar energoefektivitāti uzlabojot arī apkārtnes izskatu, un piebilda, ka uzlabotajai ēkai piestāvot Rīgas pašvaldības finansētais jaunais asfalta segums gājēju celiņiem pie mājas.

Sanākušie ēku renovācijas procesa interesenti turpināja diskusijas sadalījušies grupiņās arī pēc informatīvā pasākuma noslēguma.

Video: REA EEIC atvērto durvju diena Rīgā, Šauļu ielā 2b (videomateriāls, ilgums 7 minūtes un 57 sekundes)

Prezentācija par Šauļu 2b