REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

17-10-2012 - Atskats uz „Atvērto durvju dienas” pasākumu ēku fasāžu apdares materiālu ražotnē

 

SIA Sakret  sadarbībā ar Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centru 2012.gada 12.oktobrī rīkoto Atvērto durvju dienas pasākumu uzņēmuma ražotnē apmeklēja ēku energoefektivitātes paaugstināšanas procesa virzītāji – energoauditori, būvnieki, ēku apsaimniekotāju un dzīvokļu īpašnieku pārstāvji. Pasākums notika Rīgas enerģētikas dienu programmas ietvaros.

„Atvērto durvju dienas” dalībniekus ar ražotni, produkcijas tapšanas, testēšanas un iepakošanas etapiem iepazīstināja uzņēmuma pārstāvji Juris Grīnvalds un Rūdolfs Klintsons. Ražotnes apmeklējums noslēdzās ar Jura Grīnvalda prezentāciju par pieredzi ēku fasāžu siltināšanas sistēmu pielietošanā, kā arī atbildēja uz daudzajiem klātesošo jautājumiem.

Kompetence nozīmē to, ka zināšanas tiek pārvērstas prasmē. Un jo sarežģītākas ir būves konstruktīvās un būvju tehniskās prasības, jo nozīmīgāka ir pareiza un prasmīga kvalificētu būvniecības kompāniju darbu izpilde.

Būvniecības tirgus apstākļos nozīmīgi ir parādīt to, kāda ir būvniecības kompāniju piedāvāto pakalpojumu kvalitāte: gan kā no ražotāja, tā arī no pārdevēja un celtnieka aspekta. Ja pasūtītājs apkopo visus šos faktorus, tad kļūst skaidrs kāpēc objektu specifiski tehniskās un estētiskās prasības spēj izpildīt tikai kvalificētas būvniecības kompānijas un tādi speciālisti, kuri orientējas gan gatavo būvmaisījumu piedāvātajā sortimentā, gan arī pārzina gatavo būvmaisījumu tehniskās iestrādes tehnoloģijas.

SIA Sakret ir veicis savu ražoto materiālu un citu izstrādātāju izstrādājumu (siltumizolācija, armējošais siets, dībeļi, aizsargprofili) pārbaudes testus saskaņā ar EOTA (European Organization of Technical approvals – www.eota.eu) izstrādātu sertifikācijas dokumentu ETAG 004. Šis tehnisko noteikumu kopums nodrošina siltināšanas sistēmas produktu saderību un kvalitatīvu galarezultātu (kalpošanas laiks, akustiskās un siltumtehniskās un citas īpašības). Atbilstība ETAG 004 paredz siltināšanas sistēmas kalpošanas laiku, ne mazāku par 25 gadiem. Pēc sertifikātu saņemšanas SIA Sakret saviem klientiem piedāvā pilnu kompleksās ēku ārsienu siltināšanas sistēmu.

Lai sasniegtu vēlamo rezultātu vēlamo rezultātu, veicot fasāžu siltināšanu, jāievēro Latvijas būvnormatīvi, sistēmas turētāja rekomendācijas par darbu gaitu, tehnoloģiskie norādījumi par materiālu iestrādi, sagatavošanu un izmantošanu, kā arī jālieto sistēmā norādītie materiāli. Sistēmas turētājs pēc būvdarbu pabeigšanas ir tiesīgs izsniegt CE zīmi par fasādes atbilstību sistēmas standartam, ja ievērotas visas sistēmas turētāja rekomendācijas, kā arī izmantoti sistēmā iekļautie materiāli. Ja pasūtītājs paredzējis saņemt CE zīmi par fasādes atbilstību sistēmai, par to laikus jāinformē sistēmas turētājs un jāsaņem visa nepieciešamā informācijas par sertifikāta iegūšanas nosacījumiem.

Testu rezultātā SIA Sakret ir saņēmis divu veidu sertifikātus:
- SAKRET ETICS EPS ETA 10/0064 – izolācijai izmanto putu polistirolu,
- SAKRET ETICS MWETA 10/0185 – izolācijai izmanto minerālās akmens vates.

Sakret zemapmetuma sistēmas ir testētas un veidotas ar Latvijā plaši izmantotiem un brīvi pieejamiem būvmateriālie – Paroc (FAS 3, FAS B), Rockwool (FasRock, FasRock MAX), Tenapors (EPS 70), Valmieras Stikla šķiedra (160g/m²) Ejot, Koelener un citiem.