REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

04-11-2014 - „Rīgas Enerģētikas dienas 2014” noslēdzas ar semināru par daudzdzīvokļu ēku renovāciju Rīgā

 

2014.gada 31.oktobrī kupli apmeklētais informatīvais pasākums Rīgas domes sēžu zālē noslēdza gadskārtējās Rīgas enerģētikas dienas. Turpat simts pasākuma dalībnieku – projektētāju, būvnieku, iedzīvotāju pārstāvju, energoservisa un ēku apsaimniekošanas uzņēmumu, kā arī pašvaldību un valsts iestāžu darbinieku klātbūtne apliecināja arvien augošo interesi par esošā pilsētas dzīvojamā fonda renovācijas piemēriem, tehniskajiem risinājumiem un finanšu atbalsta iespējām turpmāk.

Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitāti Rīgā raksturo faktiskais īpatnējais siltumenerģijas patēriņš 145 līdz 155 kWh/m² vidēji gadā (apkures vajadzībām), kas Rīgas piemēra gadījumā izmaksā iedzīvotājam 9,32 līdz 9,96 EUR/m²gadā. Attiecīgi kopā ar karstā ūdens vajadzībām patērēto tas sastāda, piemēram, 201 kWh/m² vai 12,92 EUR/ m² gadā. Atšķirīgiem energoefektivitātes paaugstināšanas mērķiem atšķiras arī nepieciešamās investīcijas un no tā izriet atšķirīgi banku kredīta atmaksas termiņi. Tā Sergeja Sidorko trijos prezentētajos piemēros dzīvokļu īpašnieki lēmuši kredītus ņemt uz 8, 12 un 15 gadiem, Daces Maļinovskas piemērā investīciju 50% segšanai kredītu ir paredzēts ņemt uz 10 gadiem, Jāņa Bērziņa piemērā uz 15 gadiem, bet Maigas Černokozinskas prezentētajā piemērā - pat tikai uz 4 gadiem.

Raivo Damkevics savā uzstāšanās par pirmo ar energoservisa uzņēmuma (ESKO) pieeju Rīgā renovēto māju uzsvēra, ka ESKO nav salīdzināms ar klasisko “kredīta ņemšanas” un “būvnieka” ceļu, proti, pati pakalpojuma būtība ir cita, ESKO uzņemas lielu daļu uzturēšanas izdevumu, dod garantiju par padarīto darbu, ESKO investīcijās vienmēr iet tālāk, kā to būtu darījusi pati māja (t.i. dara vairāk, bet finansiāli pamatoti). ESKO princips uzskatāmi tika aprakstīts ar triju identisku Valmieras māju (nerenovēta, pašu spēkiem renovēta un ar ESKO spēkiem renovēta) salīdzinājumu Kristapa Zvaigznīša prezentācijā.

Semināra apmeklētāji tika iepazīstināti arī ar ēku renovācijas tehniskajiem risinājumiem, tostarp, pirmo siltuma atguvi no ventilācijas) un to ietekmi uz siltumenerģijas ietaupījumiem pēc renovācijas (Juris Golunovs).

Diskusija raisījās ap iespējamo finansiālo valsts atbalsta mehānismu plānošanas periodam 2014. līdz 2020.gadam, ko līdz ar citu valstu atbalsta shēmām savā prezentācijā raksturoja Zane Galinska no Ekonomikas ministrijas, kura informēja arī par iepriekšējā plānošanas periodā Latvijā sasniegtajiem rādītājiem daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku siltunoturības paaugstināšanā:
Vidējais siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas – 43%;
Aktivitātes ietvaros tiek īstenota kompleksa ēku renovācija;
Uz 1000 EUR kopējām investīcijām 1 MWh siltumenerģijas ietaupījums gadā.

Diskusijas noslēgumā REA direktore Maija Rubīna iepazīstināja ar starptautiska projekta ietvaros izstrādājamu daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitātes paaugstināšanas finanšu atbalsta instrumentu pašvaldībām un paziņoja, ka Rīgas enerģētikas dienas 2014 ir noslēgušās.

Video: Seminārs par daudzdzīvokļu ēku renovāciju Rīgā 2014.gadā (videomateriāls, ilgums 4 stundas un 15 minūtes)

 

Prezentācijas

„Mājokļu renovācijas gaitā pielietotie tehniskie risinājumi Rīgā” (3.18 Mb)
Juris Golunovs, Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs

Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu energoefektivitātes paaugstināšana 2014.gadā: ES struktūrfondu līdzfinansējuma apguves pieredze un ēku renovācijas tehniskie risinājumi:

Lielvārdes iela 123 (0.98 Mb)
Sergejs Sidorko, DzīKS „Bāka - 2”

Berģu iela 160 k-5 (2.36 Mb)
Maiga Černokozinska, DzĪB Berģu 160

Pārslas iela 7 (2.64 Mb)
Jānis Bērziņš, SIA Arche

Mastu iela 8/1 (1.44 Mb)
Raivo Damkevics, SIA Renesco

Finiera 15 (iepriekš Platā 28/2) (1.31 Mb)
Dace Maļinovska, SIA Rīgas namu pārvaldnieks

„Energoefektivitātes līgumi. Cik tas izmaksās māju iedzīvotājiem” (2.08 Mb)
Kristaps Zvaigznītis, Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs

„Izmaiņas ēku siltumnoturības paaugstināšanas finansējuma saņemšanā” (324 Kb)
Zane Galinska, LR Ekonomikas ministrija