REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

31-10-2012 - Atskats uz semināru par daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas gaitu Rīgā 2012.gadā (papildināts 01-11-2012)

 

2012.g. 26.oktobrī Rīgas domes sēžu zālē ar semināru par daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas gaitu Rīgā 2012.gadā noslēdzās Rīgas enerģētikas dienu 2012.gada programma, par ko savā uzrunā arī paziņoja Rīgas enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna.

Seminārs nu jau tradicionāli (3.gadu) notika energoefektivitātes lietpratēju diskusijas formātā, kuru saskaņā ar izziņoto darba kārtību nodrošināja Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs Juris Golunovs. Diskusijas sagatavošanā un norisē kā parasti atbalstu sniedza Ekonomikas ministrija un Latvijas investīciju un attīstības aģentūra.

Tika atzīmēti sasniegtie dzīvojamo ēku energoefektīvas renovācijas starprezultāti Rīgā uz doto brīdi: 32 daudzdzīvokļu ēkas un 8 sociālās ēkas (Maija Rubīna), pēdējos divos gados (2010. un 2011.) renovēto ēku siltumenerģijas patēriņa samazinājums Rīgā vidēji ir 50%, tādējādi apliecinot renovācijas kvalitātes uzlabošanās tendenci salīdzinājumā ar laika periodu pirms tam (Juris Golunovs).

Ēku fasāžu siltināšanas tehnisko risinājumu priekšrocības uzsvēra Juris Grīnvalds (metode ar apmetuma apdari) un Iļja Pečorkins (ventilējamās fasādes metode).

Iļjas Pečorkina prezentācijā arī tika uzsvērta realizētā iespēja iekļauties renovācijas darbu grafikā un darbu budžetā veicot vairākus iepirkumus atsevišķiem darbiem un atsakoties no viena ģenerālā darbu izpildītāja iepirkuma, kam esot bijis ievērojami dārgāks piedāvājums.

Arī pārējo četru pārstāvēto 2012.gadā renovēto Rīgas māju prezentācijās (Dzintra Lancmane, Kārlis Reinfelds, Guntars Pāvels, Nauris Buļs) bija ietverts gan mājokļu kvalitātes neatbilstību raksturojums pirms renovācijas, gan izvēlētie renovācijas tehniskie risinājumi, gan finanšu avoti, gan fotoattēli.

Par 2011.gadā renovētas mājas ietaupījumiem pirmajā apkures sezonā pēc renovācijas pastāstīja un īpaši uzlabojumus apkures sistēmā raksturoja ēkā iebūvēto apkures regulēšanas vārstu piegādātāju pārstāve Renāte Lakse, kas seminārā aizvietoja konkrētās mājas pilnvaroto personu.

Kā vienmēr noderīgi ēku renovācijas procesa dalībniekiem bija jaunumi no LIAA, kurus apmeklētājiem lika priekšā Kārlis Bērenfelds. Par jauna ēku renovācijas procesa dalībnieka – energoservisa uzņēmuma – ienākšanu Rīgā un tā iedzīvotājiem piedāvājamo pakalpojumu ēku energoefektīvai un pat ļoti energoefektīvai renovācijai pastāstīja Raivo Damkevics.

Diskusija vairākkārt atgriezās pie renovācijas kvalitātes jautājuma un Anda Lagzdiņa no Ekonomikas ministrijas ES fondu departamenta pavēstīja klātesošajiem, ka ministrija ir apņēmusies visai drīz iedibināt štata vienību, kur tiks pieņemts būvniecības speciālists, kura uzdevums būs ēku renovācijas kvalitātes jautājumu kontrole un pārraudzība.

 

Video

Seminārs par daudzdzīvokļu māju renovācijas gaitu 2012. gadā Rīgā (videomateriāls, ilgums 5 stundas un 2 minūtes)

 

Prezentācijas

"Iepriekš renovēto Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitāte" (628 Kb)
Juris Golunovs - Rīgas p/a „Rīgas enerģētikas aģentūra” Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs

"Renovācija Šauļu ielā 2b, Rīga" (599 Kb)
Iļja Pečorkins - Šauļu 2b

"Renovācija Palmu ielā 4, Rīga" (227 Kb)
Kārlis Reinfelds - Palmu 4

"Renovācija Albatrosu ielā 24, Rīga" (1.58 Mb)
Nauris Buļs - SIA "Ēkas siltināšana"

"Renovācija Mazā Nometņu ielā 1, Rīga" (653 Kb)
Guntars Pāvels - Mazā Nometņu 1

"Renovācija Gaujas ielā 29, Rīga" (618 Kb)
Renāte Lakse - SIA Danfoss pārdošanas menedžere

"Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumu pamatnosacījumi un biežāk pieļautās kļūdas projektu ieviešanā" (6.35 Mb)
Kārlis Bērenfelds - Latvijas investīciju un attīstības aģentūra

"Fasāžu siltināšana. Sīkumi, kas nemaz nav sīkumi" (4.96 Mb)
Juris Grīnvalds - Būvmateriālu ražotāju asociācija

"Esko principu izmantošana daudzdzīvokļu māju renovēšanā Latvijā" (731 Kb)
Raivo Damkevics - SIA „RENESCO” valdes loceklis

 

Fotogrāfijas no semināra