REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

19-12-2011 - Atskats uz diskusiju par ēku pagrabu un pamatu sanācijas un siltināšanas tehniskiem risinājumiem

 

Piektdien, 2011.gada 16.decembrī notika Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra rīkotā  energoefektivitātes lietpratēju kārtējā diskusija, kuras tēma šoreiz bija: „Ēku pagrabu un pamatu sanācijas un siltināšanas tehniskie risinājumi”.

Rīgas Tehniskās universitātes mācību spēks Dr.sc.ing. Anatolijs Borodiņecs klātesošajiem atgādināja, ka ēkas elementu, kas atrodas saskarē ar zemi (grīdas uz grunts, grīdas virs neapkurinātas zemgrīdas telpas, apkurinātie un neapkurinātie pagrabi), aprēķins tiek veikts saskaņā ar LVS EN ISO 13370 “Ēku siltumtehniskās īpašības. Siltuma zudumi caur pamatiem. Aprēķina metodes”  un ilustrēja ar piemēriem  minētajā standartā aprakstītos aprēķinus.

Gata Puķītes (SIA Heydi Latvija) prezentācija bija veltīta ēku pagrabu un pamatu sanācijai (ieskaitot hidroizolācijas atjaunošanu ar injekcijas metodi).

Savukārt Andis Kārkliņš no SIA Bekoteks diskusijas dalībniekiem prezentēja līdz šim mazāk zināmo ēkas konstrukciju saglābšanas metodi - mūru žāvēšanu ar elektroosmozes metodi, kura būdama salīdzinoši dārga - tiekot lietota galvenokārt ēkās ar vēsturisku vērtību, vai arī tur, kur nav iespējams veikt ēkas pamatu atrakšanu. Metode neaizstāj drenāžas sistēmas savešanu kārtībā, tomēr tā mazina un aptur mitruma kapilāro kustību ēku mūros bojātas (vai neesošas) hidroizolācijas dēļ. Rīgā metode tiekot sekmīgi īstenota vairāku gadu garumā 3 ēkās.

Iļja Pečorkins (SIA New light consulting) padalījās ar klātesošajiem savā pieredzē par ēku cokolu un pagrabu pārsegumu siltumnoturības paaugstināšanas tehnisko risinājumu meklējumiem ēku kompleksas un izmaksu efektīvas renovācijas kontekstā.

Diskusijā piedalījās iedzīvotāji, ēku apsaimniekotāji un būvniecības nozares profesionāļi.

 

"Rekomendācijas būvnormatīva LBN 002-01 pielietošanai ēku projektēšanā un būvniecībā. Pagrabu un pamatu siltināšana" (485 Kb)
Dr.sc.ing. Anatolijs Borodiņecs, Rīgas Tehniskā universitāte

"Ēku pagrabu un pamatu sanācija" (1.21 Mb)
Gatis Puķīte SIA Heydi Latvija

"Mūru žāvēšana ar elektroosmozes metodi" (846 Kb)
Andis Kārkliņš, SIA Bekoteks

"Pagrabu un pamatu siltumnoturības paaugstināšanas tehniski – ekonomiskie aspekti" (155 Kb)
Iļja Pečorkins, SIA New light consulting