REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

04-11-2011 - Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas gaita Rīgā 2011.gadā (papildināts 24-11-2011)

 

Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centrs turpina energoefektivitātes lietpratēju diskusiju ciklu. Piektdien, 2011.gada 28.oktobrī pilnu Rīgas domes sēžu zāli pulcēja cikla kārtējā diskusija: „Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas gaita Rīgā 2011.gadā”, kuras sagatavošanā un norisē atbalstu sniedza Ekonomikas ministrija un Latvijas investīciju un attīstības aģentūra. Ar šo pasākumu noslēdzās Rīgas enerģētikas dienas 2011.

Vairāku Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku iedzīvotāji pagājušajā gadā ir izšķīrušies par sava īpašuma energoefektivitātes paaugstināšanu ar Eiropas struktūrfondu līdzfinansējumu un vismaz astoņas nogājušas ceļu no lēmuma pieņemšanas līdz būvdarbu veikšanai. Aizvadītajā vasarā uzsāktie būvdarbi dažās ēkās jau ir pabeigti. Izlēmīgo rīdzinieku iegūtā pieredze un zināšanas ir ļoti nepieciešamas pārējo iedzīvotāju informētības paaugstināšanai, lai atvieglotu un iespējami samazinātu šķēršļus rīcībai, tādējādi iedrošinot neizlēmušos daudzdzīvokļu ēku iedzīvotājus uzlabot savu mājokļu siltumtehnisko kvalitāti finansiāli pamatotā veidā.

Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu energoefektivitāti kopumā raksturo īpatnējais siltumenerģijas patēriņš gadā, kura vidējā vērtība ir 213 kWh/m2, tai skaitā apkures vajadzībām patērētas tiek vidēji 150 -160 kWh/m2, bet atsevišķām ēkām mainās visai plašās robežās atkarībā no ēkas kompaktuma, siltumtehniskās kvalitātes, iekštelpās uzturētās temperatūras u.c.. Pēc kompleksas un kvalitatīvas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanas siltumenerģijas patēriņš apkurei tiek samazināts vairāk kā uz pusi.

Diskusijā izskanēja mājas vecākā padomi (A.Ernštreits), situācijas raksturojums un sasniegtā energoefektivitāte pēc renovācijas (I.Simanoviča, S.Sidorko), renovācijā pielietotie tehniskie risinājumi (S.Sidorko, A.Ernštreits, E.Strauts, V.Zeltiņš, M.Černokozinska, I.Simanoviča), biežāk pieļauto kļūdu uzskaitījums pieteikumos ERAF līdzfinansējumam (K.Bērenfelds), kā arī jautājumi un atbildes, tostarp, par renovācijai nepieciešamā kredīta saņemšanas kārtību un nosacījumiem (A.Neimanis, Swedbank).

Visiem interesentiem ir piejamas gan diskusijas dalībnieku prezentācijas, gan diskusijas videoieraksts (lūdzu skatīt zemāk). Viena kopīga diskusijā gūtā atziņa ir tāda, renovācijas finansējuma saņemšanas grūtības (pārvarētās) atsver ieguvumi būvdarbu kvalitātē, kas uzlabojas sakarā ar dubulto kontroles procedūru (LIAA, bankas) renovācijas gaitā, jo diskusijā izskanēja piemēri, ka diemžēl ēku renovācijas segmentā (vai tikai šajā?!) kvalitāti īsti nenodrošina „bizness kā parasti” princips.

„Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitāte” (848 Kb)
Juris Golunovs, REA Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs

„Nama Ganību dambī 8a siltināšana” (554 Kb)
Artūrs Ērenštreits, Ganību dambis 8a

„DzĪKS "Bāka-2" dzīvojamo ēku renovācija” (2.90 Mb) (.ppsx)
Sergejs Sidorko, DzĪKS "Bāka-2" valdes priekšsēdētājs

„Siltumnoturības uzlabošana Rīgā, Rusova ielā 4a” (4.39 Mb)
Edgars Strauts (aizvietoja Nauri Bulu), SIA "Ēkas siltināšana"

„Pirmās apkures sezonas pieredze renovētā mājā” (772 Kb)
Īrisa Simanoviča, DzĪB „Rigondas 7”

„Biežāk pieļautās kļūdas projektu ieviešanā” (1.12 Mb)

Kārlis Bērenfelds, Latvijas investīciju un attīstības aģentūra

„Mājas renovācija piesaistot ERAF līdzfinansējumu” (1.69 Mb)
Kārlis Reinfelds (aizvietoja Māri Stakenu), Latvijas namsaimnieks

 

Video:

Lietpratēju diskusiju kluba seminārs "Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas gaita Rīgā 2011.gadā" (videomateriāls, ilgums 4 stundas 30 minūtes)