REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

30-03-2011 - Ēku energoefektīvas renovācijas finansiālais izdevīgums. Projekta Urb.Energy pieredze

 

2011.gada 25.martā notika REA Energoefektivitātes informācijas centra kārtējā apaļā galda diskusija, kuras temats bija: "Ēku energoefektīvas renovācijas finansiālais izdevīgums. Projekta Urb.Energy pieredze". Diskusijā piedalījās ēku apsaimniekotāji, energoauditori, būvuzraugi, būvniecības nozares pārstāvji, renovēto māju vecākie, eksperti un vienkārši nerenovēto māju iedzīvotāji.

 

Starptautiskajā projektā "Energoefektīva un sabalansēta pilsētas plānošana" (Urb.Energy) ir pārstāvētas 6 valstis: Vācija (6 partneri no Berlīnes, Brandenburgas, Ķīles), Polijas (Pjasečno pilsēta un novads), Lietuvas (Viļņa, Šauļi), Igaunijas (Rakveres pilsēta un KredEx fonds), Latvijas (Rīga, Jelgava), Baltkrievijas (Grodņa, Lida). 2009.gadā uzsāktais Urb.Energy projekts ir bijis noderīgs arī Rīgas Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāna 2010. -2020.gadam izstrādē. Tā galvenais mērķis ir integrētu koncepciju un stratēģiju izstrāde vēlākai visaptverošai konkrētu - mērķa teritoriju energoefektīvai renovācijai sešās dažādu valstu pilsētās.

Rīgas pašvaldību "Urb.Energy" projektā pārstāv SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" un projekta teritoriālā "mērķauditorija" ir Rīgas pilsētas Juglas apkaime, kas kā informēja SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" starptautisko projektu vadītājs Valdis Hofmarks - mēroga ziņā ir samērojama ar pārējo projekta partneru pilsētām vai to daļām. Iepazīstinot klātesošos ar projektu, Valdis Hofmarks darīja zināmu, ka lielam skaitam mājokļu Baltijas jūras reģionā raksturīga zema dzīvojamās vides un infrastruktūras kvalitāte un tāpēc "Urb.Energy" mērķis ir risināt šīs problēmas, apvienot sērijveida ēku renovāciju ar apkaimju kopējo attīstību. Lai šos jautājumus risinātu efektīvi, paralēli tiek izstrādāti inovatīvi finansējuma risinājumi. Šādu finansēšanas stratēģiju izstrāde ir balstīta uz pieejamo nacionālo un starptautisko finansēšanas avotu novērtēšanu. Īpaša uzmanība projektā ir pievērsta iespējām līdzfinansēt mājokļu renovāciju, izmantojot ES struktūrfondus un rotācijas fondu.

Projekta ārējais eksperts Oskars Caune savā prezentācijā, kas sagatavota pamatojoties uz projekta ietvaros Juglas apkaimē izlases veidā veiktajiem daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku tehniskajiem apsekojumiem, uzsvēra projektēšanas uzdevuma lomu renovācijas kvalitatīvā izpildē un īpaši akcentēja nepieciešamību detalizēti izstrādāt projektēšanas uzdevumu neatkarīgi no tā vai renovācija tiks veikta saskaņā ar vienkāršotās renovācijas kartes vai klasiska projekta procedūru. Izraisījās diskusija par sērijveida ēku tipveida projektu iespējamību no vienas puses un nepieciešamību no otras: vai projekta detalizācija spēs vai tomēr nespēs nosegt atšķirības atsevišķo vienas sērijas ēku renovācijā.

Eksperts Andris Rudzītis pastāstīja par divu līdzīgu Rīgas daudzdzīvokļu (72 dzīvokļu) dzīvojamo ēku siltumenerģijas patēriņu turpat 10 gadu garumā. Viena ēka ir kompleksi renovēta, otra – nav. No piemēra ir redzams, ka 9 gados ir ietaupīti apmēram 60 tūkstoši latu, pie tam, starpība palielinās straujāk ar katru gadu proporcionāli tarifu kāpumam. Tika prezentēts arī Urb.Energy projekta ietvaros izstrādātais ēku renovācijas finansiālā izdevīguma nosacījumu aprēķina kalkulators MS Excel 2007 .xlsx formātā, kurš tagad būs pieejams mūsu interneta vietnē.

"Projekta Urb.Energy rezultāti" (1.12 Mb)
Valdis Hofmarks, projekta Urb.Energy vadītājs

"Projekta Urb.Energy rezultāti" (833 Kb)
Oskars Caune, projekta Urb.Energy eksperts

"Ēku energoefektīvas renovācijas finansiālā izdevīguma aprēķina modeļi" (425 Kb) (.zip)
Andris Rudzītis, projekta Urb.Energy eksperts