REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

24-01-2011 - Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) redzeslokā – ēku renovācijas darbu kvalitātes jautājumi

 

2011.gada 21.janvārī Rīgas domes telpās notika kārtējais REA Energoefektivitātes informācijas centra organizētais lietpratēju diskusiju kluba seminārs par tēmu "Ēku fasāžu siltināšana saskaņā ar Eiropas tehniskā apstiprinājuma pamatnostādnēm". Semināru apmeklēja 47 dalībnieki, tostarp speciālisti, pašvaldības apsaimniekotāju un renovējamo ēku pārstāvji.

Par nepieciešamo Eiropas tehnisko apstiprinājumu renovācijā pielietotajiem materiāliem informēja gan ilggadējais valsts standartizācijas speciālists Dr.sc.ing. Andris Šteinerts, gan starptautiskās firmas SIA "Knauf" pārstāvis Dzintars Šulcs.

Par vienu no fasāžu apdares veidiem – ventilējamām fasādēm, izmantojot Ukrainā ražotos sistēmas Marmoroc blokus, informēja SIA "Stelton" pārstāvis Normunds Randars, kurš demonstrēja arī Marmoroc sistēmas fragmentu. Šī sistēma, kas izpildījumā gan pagaidām ir dārgāka, kā tradicionālās metodes ar mitro apmetumu, pamazām ienāk Latvijā. Pirmie objekti ar šīs sistēmas pielietojumu daudzdzīvokļu mājām tiek realizēti Daugavpilī.

Sertificēts būvuzraugs Ilmārs Birzgalis, kura kontā ir jau vairākas renovētas mājas Rīgā būvuzrauga statusā, informēja par būvuzraudzības praksi un novērotajām atkāpēm no prasībām būvdarbu gaitā. Pēc dzīvokļu kooperatīva "Bāka 2" vadītāja Vladimira Sidorko ierosinājuma ar I.Birzgaļa un RTU Būvniecības fakultātes speciālista piedalīšanos 2010.gadā tika atsegts siltinājuma slānis divām kooperatīva ēkām – viena no tām siltināta ap 2003.gadu, otra – 2009. gadā. Abi atsegumi parādīja, ka siltinājuma slānis uzklāts kvalitatīvi un nav paaugstināts mitrums uz ēkas pamatkonstrukciju virsmas. Notika mērījumi arī dzīvokļos ēku iekšpusē. Siltinātās ēkās ar mainītiem logiem sienu virsmas mitrums ir augstāks kā nesiltinātās ēkās. Tas liecina par deformētu gaisa apmaiņu pie logu nomaiņas, ja telpām netiek kvalitatīvi risināts ventilācijas jautājums. Telpu ventilācijas problēma pie ēku renovācijas gaida savu risinājumu ieteicamo variantu veidā.

Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs Juris Golunovs informēja par jauno māju renovācijas atbalsta finanšu mehānismu, ko gatavo Eiropas Savienība. Semināra noslēgumā izraisījās aktīvas debates, kas norāda uz šādu pasākumu augsto lietderību.

"ETA pamatnostādņu statuss un piemērošanas jomas" (1.28 Mb)
Dr.sc.ing. Andris Šteinerts, Latvijas Lauksaimniecības universitāte

"ETAG 004 - kvalitātes zīme siltināšanā" (3.12 Mb)
Dzintars Šulcs, SIA Knauf

"Ventilējamās fasādes sistēma Marmoroc" (2.64 Mb)
Normunds Randars, SIA Stelton

"Ēku energoefektivitāte ES direktīvas (2010/31/EK) "Par ēku energoefektivitāti (pārstrādāta redakcija)" kontekstā"
(1.49 Mb)
Juris Golunovs, Rīgas enerģētikas aģentūra