REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

25-11-2010 - Diskusija "Ventilācijas risinājumi ēku energoefektīvas renovācijas kontekstā"

 

2010.gada 22.novembra diskusija "Ventilācijas risinājumi ēku energoefektīvas renovācijas kontekstā" pulcēja gan nozares speciālistus, gan vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājus. Energoauditors Vilis Krūmiņš iepazīstināja klātesošos ar atziņām no projekta "Urb.Energy" ietvaros veicamā dzīvokļu mikroklimata monitoringa kā renovētās tā nerenovētās ēkās un uzsvēra nepieciešamību mācīt iedzīvotājus pareizi organizēt katram sava dzīvokļa mikroklimatu ēkās, kurās nav iebūvētas automātiskas ventilācijas sistēmas, jo tikai 10-15% dabīgās dzīvokļu ventilācijas sistēmas nefunkcionē celtniecības vai ekspluatācijas procesos pieļauto kļūdu dēļ, kas nav novēršamas bez speciālistu palīdzības.

Projektētāja Ulda Jansona prezentētais 467. sērijas 9-stāvu ēkas ventilācijas renovācijas projekts, kurš šovasar realizēts Liepājā, ir ļāvis sakārtot ventilāciju reizē ar ēkas siltināšanu. Lai arī pasūtītājs nav izšķīries par radikāla risinājuma – gaisa siltuma atguves (rekuperācijas) izbūvi, tomēr līdzsvarotā dzīvokļu ventilācija kopā ar citiem realizētajiem ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem ļaujot cerēt uz siltumenerģijas samazinājumu par 60 %.

Gaisa rekuperācijas iekārtas istabām (70m³/h), dzīvokļiem un vienģimenes mājām (150-800 m³/h), ofisiem (1000 – 100.000 m³/h), kā arī gaisa attīrīšanas, sausināšanas un mitrināšanas iekārtas un metodes ēkās bieži sastopamo problēmu novēršanai prezentēja Modris Portnajs no Indutek LV SIA.

Gatis Pļavenieks no SIA Systemair savā prezentācijā raksturoja piespiedu ventilācijas energoefektivitāti un tās arvien pieaugošo nozīmi globālā enerģijas patēriņa bilancē, elektroniski komutētu (EC) līdzstrāvas piedziņas ventilatoru priekšrocības salīdzinājumā ar dažādu veidu iepriekšējo paaudžu maiņstrāvas asinhrono dzinēju piedziņām, kā arī lielu uzmanību veltot firmas piedāvātajiem kompleksajiem ēku ventilācijas risinājumiem ar integrētu automātisku vadību atkarībā no pieprasījuma, ko uzdod ar plašu spektru devēju ierīcēm (daudzums, spiediens, laiks, vieta, CO2 u.c..

Māra Vītola (SIA ENSO Baltic) piedāvātā risinājuma būtība ir siltuma atguve no izplūdes gaisa, enerģiju izmantojot karstā ūdens sagatavošanai, vannas istabu grīdu un dvieļu žāvētāju apsildei ar siltumsūkni, kas būtu viens uz 9 – 12 stāvu ēkas sekciju un sistēmas izbūves izmaksām 6,5 – 8,5 tūkst. Ls/sekciju. Diskusijā savus jautājumus uzdeva un atbildes saņēma arī iedzīvotāji.

"Gaisa apmaiņa ēkās un tās lieluma iespaids uz dzīvojamo ēku energoefektivitāti" (640 Kb)
Juris Golunovs, Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs

"Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku ventilācijas sistēmas – izaicinājums renovētājiem" (1.07 Mb)
Vilis Krūmiņš, energoauditors

"Siltuma atgūšana ar ventilācijas siltumsūkņiem" (1.43 Mb)
Māris Vītols, SIA "ENSO Baltic" valdes loceklis

"Energoefektīvi ventilācijas risinājumi" (2.25 Mb)
Gatis Pļavenieks, SIA Systemair valdes priekšsēdētājs

"Ventilācijas problēmas un risinājumi esošajās un jaunās ēkās" (1.30 Mb)
Modris Portnajs, Indutek LV SIA