REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

02-11-2010 - Rīgas daudzdzīvokļu māju pārstāvji stāsta par savas mājas renovācijas pieredzi

 

Ar ļoti lielu interesi 120 lietpratēju diskusiju kluba/semināra dalībnieki 2010.gada 29.oktobra pasākumā Rīgas domes sēžu zālē sekoja līdzi piecu Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pilnvaroto pārstāvju stāstījumam par savu dzīvojamo māju renovācijas gaitu šovasar. Kopā viņi šovasar bija septiņi – Palmu ielā 6, Rigondas gatvē 7, Patversmes ielā 24, Tomsona ielā 24, Anniņmuižas bulvārī 60, Terēzes ielā 8 un Lielupes ielā 1/9. Seminārā ar savu pieredzi dalījās pirmās piecas ēkas. Pirmoreiz Latvijā tik plaši apsprieda daudzu māju reālu vienlaikus renovācijas pieredzi – ledus ir sakustējies un māju renovācijas process ir sācies, arī Rīgā. Uz semināru iepazīties ar rīdzinieku pieredzi bija ieradušies arī interesenti no Valmieras, Mārupes, Ādažiem, Ogres, Ķekavas, Krimuldas, Babītes, Kokneses, Salacgrīvas, Olaines un Jūrmalas. Seminārā piedalījās arī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti komitejas priekšsēdētāja Vjačeslava Stepaņenko vadībā.

Interesants bija māju pārstāvju – Mairitas Libaueres, Irisas Simanovičas, Aināra Zandersona, Daumanta Znatnaja un Anitas Bērziņas stāstījums, ko papildināja renovācijas procesā esošo māju fotogrāfiju kaleidoskops. Tālāk sekoja Valentīnas Jermakas prezentācija par divu gadu ekspluatācijas rezultātiem pēc māju siltināšanas Kurzemes prospektā 14 un Bebru ielā 4. Ar ieteikumiem par iepirkumiem un būvdarbu līguma slēgšanu un līdzfinansējuma no struktūrfondiem saņemšanas kārtību informāciju sniedza Ekonomikas ministrijas pārstāvji Andris Mālnieks un Anda Lagzdiņa. Ar netipisku skatījumu uz energoaudita pārskatā iekļaujamo informāciju, kas rosina pārskatīt noteikumus par energoauditu pārskatu sastādīšanu, seminārā uzstājās sertificēts energoauditors Jānis Jenerts. Noslēgumā žurnāla "Latvijas būvniecība" pārstāve Lana Jūra savā prezentācijā paziņoja par konkursu par labāko energoefektivitātes projektu, kurā var piedalīties gan dzīvojamo, gan publisko ēku renovācijas projekti.

Interesentiem piedāvājam aplūkot diskusijas dalībnieku prezentācijas, kā arī pilnu videoierakstu.

"Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu energoefektivitātes raksturojums" (866 Kb)
Juris Golunovs, Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centrs

"Rigondas gatve 7" (1.26 Mb)
Irisa Simanoviča, Biedrības "Rigondas 7" valdes locekle

"Ēkas energoefektīvas renovācijas pieredze un sasniegtie rezultāti" (1.04 Mb)
Valentīna Jermaka, DzĪKS "Kurzemes nami 14"

"Iepirkums un būvdarbu līgums" (543 Kb)
Andris Mālnieks, Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departaments

"Līdzfinansējuma saņemšanas kārtība ES ERAF programmas "Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi" ietvaros" (349 Kb)
Anda Lagzdiņa, LR Ekonomikas ministrija

"Cik noderīga ir energoaudita pārskatā iekļautā informācija un kā to pareizi izmantot?" (604 Kb)
Jānis Jenerts, SIA Cetera, sertificēts energoauditors

"Labākais energoefektivitātes projekts" (1.15 Mb)
Lana Jūra, Žurnāls "Latvijas būvniecība"

 

Video:

Lietpratēju diskusiju kluba seminārs "Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas gaita Rīgā 2010.gadā" (videomateriāls, ilgums 4 stundas un 7 minūtes)