REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

10-02-2010 - Ēku iekšējo apkures sistēmu renovēšana un enerģijas patēriņa regulēšanas un uzskaites tehniskie risinājumi dzīvokļos

 

Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centrs turpina energoefektivitātes lietpratēju diskusiju ciklu. Piektdien, 2010.gada 19.februārī notika cikla trešā diskusija: „Ēku iekšējo apkures sistēmu renovēšana. Enerģijas patēriņa regulēšanas un uzskaites tehniskie risinājumi dzīvokļos”.

2009.gada 11.decembrī Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centrs uzsāka diskusiju ciklu par enerģiju taupošiem risinājumiem, pulcējot nozares lietpratējus, iedzīvotājus, apsaimniekotājus, kā pirmo tēmu aplūkojot ventilācijas risinājumus, ventilācijas renovāciju un tās nozīmi enerģijas taupīšanā. Pēc skaita otrā diskusija notika 2010.gada 22.janvārī un tās tēma bija „Norobežojošo konstrukciju siltināšanas tehnisko risinājumu ietekme uz ēku ekspluatāciju”.

Rīgas un citu Latvijas pilsētu daudzstāvu dzīvojamo ēku apkures sistēmās tradicionāli dominējošais siltumnesējs ir ūdens, kurš līdz aprēķinātai temperatūrai tiek uzsildīts pirms padeves ēkas siltuma sadales cauruļvadu tīklā. Šā tīkla izpildes tehniskajam risinājumam ir jānodrošina izsvērtu/sabalansētu ūdens plūsmu sadalījumu ar mērķi apmierināt patērētāju siltumenerģijas pieprasījumu. Iepriekš projektēja nemainīgas plūsmas caur sildķermeņiem un stāvvadiem, bet daudzu faktoru ietekmē patērētājiem nebija iespējams saņemt vajadzīgās kvalitātes siltumu. Tā rezultātā iedzīvotāji daudzviet risināja savas problēmas kā prata un sildķermeņus dzīvokļos arī mainīja kā prata paši vai pieaicinātie izpildītāji. Pieļautās montāžas kļūdas gadu gaitā faktiski eskalē siltumnesēja ūdens hidrauliskā režīma disbalansu un no tā izrietošu nelietderīgu enerģijas patēriņa pieaugumu daudzās esošās ēkās, kā arī samazina enerģijas ietaupījumu ēku siltināšanas rezultātā.

Daudzstāvu dzīvojamā fondā kopumā ir nobriedusi nepieciešamība sakārtot ēku iekšējās siltuma sadales sistēmas. Tādēļ arī 19.februāra diskusija bija veltīta esošā stāvokļa un tā uzlabošanas tehnisko iespēju novērtējumam uz labās prakses piemēru fona.

"Izplatītākie ēku iekšējo siltumapgādes sistēmu tehniskie risinājumi Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās" (621 Kb)
Juris Golunovs, Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs

"Siltumnesēja temperatūras ietekme uz centralizētās siltumapgādes sistēmas darbības efektivitāti" (723 Kb)
M.sc.ing. Aleksandrs Soročins, RTU Siltumenerģētisko sistēmu katedras asistents

"Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku apkures sistēmu renovācijas pieredze" (2.80 Mb)
Gatis Kālis, SIA Nam Serviss valdes loceklis

"Individuālā siltumenerģijas patēriņa uzskaite pēc proporcionālā patēriņa metodes" (6.55 Mb)
Mārtiņš Donga, SIA Mesa Latvia pārstāvis