REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

30-11-2017 - Uzsākta Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam līdzfinansētā projekta „Multimodālas pilsētas (cities.multimodal)” ieviešana

 

Rīgas pašvaldības aģentūra „Rīgas enerģētikas aģentūra” ir uzsākusi Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam projekta „Multimodālas pilsētas (cities.multimodal)” ieviešanu.
Projekta mērķis ir veicināt viedas un ilgtspējīgas mobilitātes attīstību pilsētvidē, stiprinot visu iesaistīto pušu kapacitāti, attīstot mobilitātes plānošanas instrumentu rīkkopu un meklējot jaunus, inovatīvus, videi draudzīgus mobilitātes risinājumus.

Mūsdienās attīstīta mobilitāte ir ekonomiskās attīstības un sabiedrības labklājības pamatnosacījums, taču vienlaikus arī drauds vides ilgtspējai un pilsētu iedzīvotāju dzīves kvalitātei. Arī Rīgā, līdzīgi kā citās Baltijas jūras reģiona pilsētās, ikdienā pārvietojas pārāk daudz autotransporta – tas noslogo pilsētas centru, rada sastrēgumus un nelietderīgu degvielas patēriņu, siltumnīcefekta gāzu emisijas, gaisa piesārņojumu, troksni – un tādējādi negatīvi ietekmē pilsētvidi un pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Tādēļ projekta ietvaros tiks padziļināti pētīta mobilitātes mijiedarbība ar pilsētvidi un pilsētnieku dzīves kvalitāti, koncentrējoties uz jauktas izmantošanas iekšpilsētu centru teritorijām, kurās raksturīga blīva apbūve, liels iedzīvotāju, kā arī šo teritoriju ikdienas lietotāju skaits.

Projekta ietvaros 10 Baltijas jūras reģiona pilsētas – Rīga, Viļņa, Tartu, Rostoka, Kalmāra, Karlskrūna, Orhūsa, Guldborgsunda, Gdaņska un Pleskava, kā arī projekta stratēģiskie partneri – Berlīnes universitāte, Baltijas pilsētu apvienība, ar mobilitātes jomu saistīti NVO un privātā sektora pārstāvji kopīgi izstrādās risinājumus kā Baltijas jūras reģiona pilsētas veidot iedzīvotājiem draudzīgas un iekļaujošas. Tādas pilsētas, kuru iedzīvotājiem ikdienā tiek nodrošinātas plašas iespējas izvēlēties ar degvielas dzinējiem aprīkotiem konvencionālajiem transportlīdzekļiem alternatīvus pārvietošanās veidus – videi draudzīgu sabiedrisko transportu, koplietošanas transportlīdzekļus, riteņbraukšanu un kājāmiešanu. Projekta ietvaros tiks identificēti un attīstīti arī ilgtspējīgi preču un pakalpojumu loģistikas risinājumi.

No 2017.gada 22.-24.novembrim Rostokā norisinājās pirmā starptautiskā projekta konference – projekta atklāšana jeb “Kick-off”, kā ietvaros tika izskatīti būtiskākie ar projekta ieviešanu saistītie jautājumi. Konferences laikā projekta vadošais partneris – Rostokas pilsēta, iepazīstināja projekta partnerus ar projekta ieviešanas administratīvajiem, finanšu, komunikācijas u.c. jautājumiem. Projekta finansēšanas programmas pārstāvji sniedza informāciju par programmas galvenajiem mērķiem un uzdevumiem pārrobežu sadarbībā, lai veicinātu Baltijas jūras reģiona ilgtspējīgu attīstību, kā arī, par finansēšanas programmas nosacījumiem, kas izstrādāti ar mērķi nodrošināt sekmīgu un kvalitatīvu programmas finansēto projektu īstenošanu.

Projekta kopējais budžets  ir  3,8 miljoni eiro, tai skaitā, Rīgas pilsētai paredzētais projekta budžets ir 250 000,- eiro, no kuriem ERAF līdzfinansējums ir 85% no kopējām projekta izmaksām jeb 212 500,- eiro.
Projekta ieviešana norisināsies no 2017.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 30.septembrim.

Kontaktpersona: Nika Kotoviča, projekta „Multimodālas pilsētas (cities.multimodal)” koordinatore, tālr. 29226404, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..