REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

11-07-2017 - Atskats uz diskusiju par Rīgas pašvaldības atbalsta instrumentiem energoefektivitātes pasākumiem un atjaunošanai dzīvojamās mājās

 

2017.gada 6.jūnijā Rīgā notika Rīgas p/a “Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA) rīkots informatīvs pasākums apaļā galda diskusijas formātā daudzdzīvokļu dzīvojamo namu pārstāvjiem un pārvaldniekiem par Rīgas pašvaldības atbalsta instrumentiem energoefektivitātes pasākumiem un atjaunošanai dzīvojamās mājās, to apmēru un piešķiršanas nosacījumiem, ko nosaka Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.257 (prot. Nr.93, 27.§) no 2017.gada 23.maija “Par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība sniedz palīdzību energoefektivitātes pasākumu veikšanai dzīvojamā mājā un dzīvojamās mājas renovācijai”.

Pasākuma mērķis bija informēt par Rīgas pašvaldības jaunā finanšu atbalsta instrumenta  iedzīvotājiem dzīvokļu jautājumu risināšanā ieviešanas gaitu, kā arī atsvaidzināt klātesošo zināšanas par privatizēto dzīvojamo māju pārņemšanu, pārvaldīšanu, tostarp, spēkā esošiem noteikumiem par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajam prasībām un, protams, uzklausīt semināra dalībnieku viedokli par risināmajām problēmām viņu pārstāvētajos daudzdzīvokļu namos un priekšlikumiem REA. Diskusijas nobeigumā tās dalībnieki aizpildīja aptaujas anketu: “Kuri no minētajiem remonta pasākumiem ir aktuālākie jūsu ēkā(s) ?” – novērtējot pēc 10 baļļu sistēmas pasākumus, uz kuriem attiecas ārpuskārtas remonta nepieciešamība saskaņā ar MK noteikumiem Nr.907 no 2010.gada 28.septembra (skatīt infografiku). Diskusiju ievadīja Rīgas Tehniskās universitātes mācību spēka Dr.fiz. Laimdotas Šnīderes divas  prezentācijas, raksturojot situāciju Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu dzīvokļu īpašnieku iesaistē savu īpašumu atjaunošanā, kā arī uzsverot Rīgas pašvaldības jaunā finanšu atbalsta instrumenta nepieciešamību enerģētiski neefektīvo un nolietoto māju atjaunošanai.

Dažas no diskusijā izskanējušajām atziņām. Kāpēc nenotiek renovācija? Dzīvokļu īpašnieki baidās par būvniecības darbu kvalitāti kāda būs pēc tam, baidās no kredīta, daudzos gadījumos ir neprasme organizēt savas mājas dzīvi (ja nevar paši, tad ir jāpērk ārpakalpojums). Detalizēti jāizstrādā tehniskā specifikācija. Viss sākas ar tehniskā apsekojuma atzinumu. Tad seko būvprojekts, kura pielikums ir tehniskā specifikācija. Bija priekšlikums mājas pārstāvi ieslēgt iepirkumu komisijā. Iepriekšējā plānošanas perioda LIAA noteiktā iepirkumu organizēšanas kārtība tika uzteikta, visi iepirkumi esot sekmīgi bijuši. Vajadzētu nodalīt atbalstu tehniskās dokumentācijas izstrādei (energoaudits, tehniskā apsekošana, atjaunošanas projekts (energoefektivitātes pasākumi, siltināšana, inženiertīkli utt.) un atbalstu ēkas strukturālo problēmu risināšanai (praktiski, visi remontdarbi, kapitālremonti, liftu nomaiņa u.c. darbi, kas nav tiešā veidā saistīti ar ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu).  Attiecībā uz tehnisko dokumentāciju tika izteiktas šaubas, ka tipveida projektu pieeja (piem., vienas ēku sērijas sekcijai) būs labākais variants, jo tomēr pat it kā identiskas sērijas un ēkas atšķiras, jo uzmērot ēku dabā ir pietiekoši būtiskas atšķirības, ir veiktas dažādas pārbūves u.c. darbības. Līdz ar to - katrai ēkai projektu vajadzētu taisīt no 0, lai to būtu iespējams kvalitatīvi un detalizēti izstrādāt. "Jebkurā gadījumā, ceru, ka izdosies veiksmīgs instruments un Rīgā esošās ēkas arī sāks masveidā sakārtoties."

 

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt