REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

22-06-2017 - Zināmi konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” laureāti

 

Noslēdzoties konkursam “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017”, trešdien, 2017.gada 21.jūnijā, godinātas un apbalvotas šā gada energoefektīvākās ēkas Latvijā.

Konkursa laureāti - 1. vietu ieguvēji šogad ir:
Daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Ziedu ielā 5 - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka 2017”;
Daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Stendes ielā 5 - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka 2017. Jaunbūve”;
Biedrības „Privātā vidusskola ĀBVS" sporta zāle Ādažos - 1. vieta nominācijā “Energoefektīvākā sabiedriskā ēka 2017”.

Žūrijas īpašu atzinību saņēma arī atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Cēsīs, L.Paegles ielā 19a, atzinīgi novērtējot ēkā izmantotos ventilācijas un siltumapgādes sistēmas renovācijas risinājumus.

Interneta balsojumā visvairāk balsu (966 balsis) un līdz ar to arī konkursa simpātiju balvu saņēma atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Dombrovska ielā 49.

Ēkas Dombrovska ielā 49 renovācijas gaita jau tikusi atspoguļota REA interneta vietnē, kā arī REA atvērto durvju dienas pasākumā Rīgas enerģētikas dienu 2016 laikā pie renovētās ēkas.

Ekonomikas ministrijas Diplomus un simpātiju balvas saņēma biedrība „Privātā vidusskola ĀBVS" par atjaunojamo energoresursu un energoefektivitātes risinājumu ienešanu jauniešu ikdienā, izveidojot energoefektīvu sporta zāli; atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Liepājā, Cieceres ielā 43, par kvalitatīvu daudzdzīvokļu ēkas atjaunošanas projekta īstenošanu, un SIA “Valmieras namsaimnieks” projektu vadītāja Ieva Šakena par nozīmīgu ieguldījumu energoefektivitātes idejas veicināšanā.

Konkursa galvenie vērtēšanas kritēriji bija sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, ilgtspējīgie risinājumi, siltumapgādes sistēma un būvniecības kvalitāte.
Detalizēts apraksts par konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” laureātiem apkopots LR Ekonomikas ministrijas interneta vietnē.

Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā" tiek organizēts jau septīto gadu ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Konkursu organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu „Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Detalizētāka informācija par konkursu pieejama interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2017” noslēguma pasākums notika Eiropas Savienības Ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas ietvaros. Sīkāka informācija par ES Ilgtspējīgas enerģijas nedēļas pasākumiem atrodama interneta vietnē http://eusew.eu.

 

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt