REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

06-03-2017 - Seminārs Rīgā par esošo ēku paplašinātas un papildinošas atjaunošanas tiesisko ietvaru

 

2017.gada 8.martā RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, Āzenes ielā 12/k1 607.telpā notiks seminārs „Esošo ēku paplašinātas un papildinošas atjaunošanas pieejas tiesiskais ietvars – izaicinājumi un iespējas” ES pētniecības un inovāciju programmas „Apvārsnis 2020” projekta “Assistant Buildings’ addition to Retrofit, Adopt, Cure And Develop the Actual Buildings up to zeRo energy, Activating a market for deep renovation” (saīsināti  ABRACADABRA) ietvaros.

Šobrīd ēku atjaunošanas projekti galvenokārt tiek īstenoti, lai novērstu ēkas ārējo norobežojošo konstrukciju tehniskā stāvokļa pasliktināšanos un paaugstinātu ēkas energoefektivitāti. Visizplatītākie piemēri ir t.s. siltināšanas projekti, kuru realizēšana un procedūras, no tiesību aktu piemērošanas viedokļa, ir salīdzinoši vienkāršas un saprotamas visiem iesaistītajiem. Tam par iemeslu ir fakts, ka visiem atjaunošanas projektā iesaistītajiem (pasūtītājiem, projektu vadītājiem, būvniekiem u.c.) ir uzkrāta pieredze un iegūta izpratne par tiesisko regulējumu no ieceres līdz ēkas nodošanai ekspluatācijā. Savukārt, ja ir paredzēts realizēt, izmantojot ēku paplašinātas un papildinošas atjaunošanas pieeju, kas ietver palīgobjektu (ēkas, telpas, platības u.c.) un atjaunojamās enerģijas izmantošanu (no angļu val. - Assistant buildings’ addition and Renewable Energy sources (AdoREs)), tad šobrīd ir neiespējami prognozēt esošo tiesību aktu ietekmi uz šādu projektu īstenošanu. Viens no piemēriem ir īpašumtiesības, lēmumu pieņemšanas kārtība vai ēkas nestspēju nosakošie normatīvi, piem., esošo daudzdzīvokļu ēku gadījumā.

Tāpēc viens H2020 projekta ABRACADABRA ietvaros, projekta mērķiem ir izstrādāt un pilnveidot juridiskos jautājumus, kā arī apkopot esošā tiesiskā regulējuma piemērošanu, ierobežojumus un iespējas. Tāpēc H2020 projekta ABRACADABRA ietvaros interesenti tiek aicināti uz diskusiju, lai izstrādātu rekomendācijas gan nacionālā, gan Eiropas Savienības mērogā.

Pieteikties semināram varat elektroniski līdz 2017.gada 7.martam šeit, vai rakstot uz e-pastu: Edgaram Augustiņam – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Vairāk informācijas zvanot pa tālruni +371 29480816.

Semināra darba kārtība

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt