REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

28-02-2017 - Alternatīvs finanšu instruments ēku atjaunošanai Latvijā uzsāk darbību

 

2017.gada 24.februārī pie renovētas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgā, Mastu ielā 8 k-1 sabiedriskais fonds LABEEF un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) svinīgi parakstīja līgumu par investīciju piesaisti pirmajiem ēku atjaunošanas projektiem Latvijā, kas tiks realizēti saskaņā ar jauno konceptu. Pasākumā piedalījās arī  pārstāvji no uzņēmumiem un institūcijām (tostarp no Rīgas p/a “Rīgas enerģētikas aģentūra”), kas pirms gada parakstīja savstarpējās sadarbības memorandu par padomju laikā celto ēku atjaunošanas programmas paplašināšanu.

Pirms gada sabiedrība tika iepazīstināta ar unikālu investīciju piesaistes un zināšanu platformu padomju ēku renovācijai Latvijā un speciāla sabiedriska fonda LABEEF (Latvian Baltic Energy Efficiency Facility) dibināšanu, kas darbosies kā alternatīvs instruments ēku atjaunošanai Latvijā (http://rea.riga.lv/jaunumi/aktualitasu-arhivs?id=966).

Šobrīd fonds piesaistījis nozīmīgas investīcijas un gatavojas īstenot pirmos pilotprojektus jau šī gada vasarā. Svinīgā pasākuma gaitā fonda pārstāvji iepazīstināja arī ar fonda darbības principiem un projektu pieteikšanas nosacījumiem. Pasākuma otrajā daļā bija iespēja klātienē apskatīt atjaunotu daudzdzīvokļu ēku Mastu ielā 8 k-1, par kuras renovācijas gaitu informējām 2014.gadā (http://rea.riga.lv/component/content/article/16-aktualitasu-arhivs-2014/815-pirmais-energoservisa-uznemuma-projekts-daudzdzivoklu-dzivojamas-ekas-siltumnoturibas-paaugstinasana-riga) un kas ir viens no pirmajiem ESKO ēku atjaunošanas piemēriem Latvijā ar augstiem energoefektivitātes rādītājiem.

 

 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt