REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

01-02-2017 - Diskusija par aktualitātēm energoefektivitātes regulējumā Eiropas Savienībā

 

2017.gada 27.janvārī Rīgā notika ekspertu diskusija “Energoefektivitāte: top jauni Eiropas Savienības likumi” par aktualitātēm, kas saistītas ar pēdējo desmit gadu laikā nozīmīgāko likumdošanas kopumu, kas saistīts ar virzību uz Eiropas enerģētikas tirgu. Tā dēvētā “Ziemas pakotne”  (skatīt relīzi REA interneta vietnē http://www.rea.riga.lv/jaunumi/aktualitasu-arhivs?id=1051) būs nākamo 2-3 gadu lielākais un, iespējams, pats sarežģītākais dokumentu kopums, kurš tiks apspriests un virzīts Eiropas institūcijās.

Tagad Eiropas Parlaments un ES Padome (dalībvalstu ministri) sākuši izvērtēt Enegorgoefektivitātes direktīvas un Ēku energoefektivitātes direktīvas ieteiktos labojumus. Kas izdevīgi Latvijai? Videi? Patērētājiem? Darbavietām? Vai rēķini par elektrību samazināsies? Diskusijā izskanēja nozares ekspertu, atbildīgo institūciju, nevalstisko organizāciju, kā arī patērētāju, ražotāju, izplatītāju u.c. ieinteresēto pušu pārstāvju viedokļi uz domu apmaiņa ar atbildīgās Eiropas Parlamenta komitejas Latvijas deputātu Krišjāni Kariņu.

Diskusijā savu viedokli pauda Ekonomikas ministrijas Atjaunojamo energoresursu un energoefektivitātes departamenta Energoefektivitātes nodaļas vadītāja Andžela Pētersone, Latvijas Energoefektivitātes asociācijas valdes priekšsēdētājs Raimonds Ķeirāns,  Enerģētikas eksperts, Valsts prezidenta izveidotās Enerģētikas drošības komisijas dalībnieks Reinis Āboltiņš, Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa,  “Verners DE” veikalu tīkla mazumtirdzniecības vadītājs Aivis Kļaviņš, AS Latvenergo Energoefektivitātes centra vadītāja Biruta Ģine,  Rīgas enerģētikas aģentūras Rīgas pilsētas energoapgādes ekspertu konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Dr.sc.ing. Maija Rubīna, RTU Enerģētikas un Elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore Dr.habil.sc.ing. profesore Dagnija Blumberga, SIA Ekodoma valdes locekle Dr.sc.ing. Marika Rošā, Latvijas Zaļās kustības pārstāve Selīna Vancāne, Zaļā dzīvesstila žurnāla Vides Vēstis galvenā redaktore Anitra Tooma.

Kodolīgi diskusijas vadmotīvu par sabiedrības iesaistes nepieciešamību energoefektivitātes mērķu īstenošanā formulēja Anitra Tooma sakot par iedzīvotājiem, kuru prioritāte ir neinteresēties par energoefektivitāti, izriet, ka prioritāte ir laist gaisā naudu. Tādēļ būtu jāstrādā pie sabiedrības izglītošanas.

Detalizētu diskusijas apskatu skatīt interneta vietnē http://www.europarl.lv/lv/pasakumi/pas-kumi2017/eksperti-prieksnosac-jums-energoefektivit-tes-kult-ras-att-st-bai-latvij-sabiedr-bas-iesaiste.html

LR Ekonomikas ministrijas prezentācija

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt