REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

06-10-2011 - Aicinām uz ekspertu semināru 13.oktobrī Spīķeros

 

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, aicina piedalīties ekspertu seminārā „Energoefektivitātes paaugstināšana kultūrvēsturiskā mantojuma ķieģeļu ēkās (ar ķieģeļu fasādi): izaicinājumi un iespējas”, kas Rīgas enerģētikas dienu ietvaros norisināsies 2011.gada 13.oktobrī, Spīķeru kvartālā, Rīgā.

Ekspertu seminārā tiks diskutēts par energoefektivitātes paaugstināšanas problemātiku un iespējamajiem tehniskajiem risinājumiem kultūrvēsturiskā mantojuma ķieģeļu ēkās (ar ķieģeļu fasādi) un kultūrvēsturiskā mantojuma ķieģeļu stila ēku potenciālu pilsētvides attīstības kontekstā.

Bieži vien risinot energoefektivitātes paaugstināšanas (patērētās enerģijas samazināšanas) jautājumus ēku renovācijas vai rekonstrukcijas gadījumā tiek aizmirsts par ēkas vēsturisko (gan ārējo, gan iekšējo) vērtību un izvēlētie tehnoloģiskie risinājumi, lai arī nodrošina mazāku enerģijas patēriņu ēkas uzturēšanai, tomēr to izmantošanas rezultātā nereti neatgriezeniski tiek zaudēta ēkas kultūras mantojuma vai vēsturiskā vērtība, iznīcinot atsevišķas ēkas vēsturiskās detaļas, konstrukcijas vai to laiku tehnoloģiskos risinājumus, kas bieži vien ilgākā laika periodā izrādās krietni praktiskāki un dzīvotspējīgāki. Izaicinājums ir šos divus jautājumus apvienot, lai iegūtais rezultāts vienlaicīgi atbilstu gan šīsdienas nepieciešamībai taupīt enerģiju, gan arī vēsturiskajai nepieciešamībai saglabāt senās ēkas nākamajām paaudzēm.

Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar esošo pieredzi energoefektivitātes paaugstināšanā Rīgas pilsētā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Valts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas skatījumu uz energoefektivitātes paaugstināšanu kultūrvēsturiskā mantojuma ēkās. Ar praktisku pieredzi dalīties piekrituši vairāki uzņēmēji, kas veiksmīgi realizējuši vai vēl plāno realizēt projektus saistītus ar energoefektivitātes paaugstināšanu ķieģeļu stila ēkās. Semināra otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja iesaistīties energoefektivitātes paaugstināšanas problemātikai ķieģeļu ēkās (ar ķieģeļu fasādi) veltītās diskusiju grupās, izsakot savu viedokli un daloties pieredzē, kā arī izvirzīt konkrētus jautājumus, kas risināmi, lai veicinātu energoefektivitātes paaugstināšanu kultūrvēsturiskā mantojuma ķieģeļu ēkās (ar ķieģeļu fasādi).

Piedalīties ekspertu seminārā aicināti pašvaldību, valsts institūciju, universitāšu pārstāvji, uzņēmēji, kas darbojas ēku renovācijas un energoefektivitātes paaugstināšanas nozarēs, ķieģeļu stila ēku īpašnieki, kā arī citi interesenti, kurus interesē ekspertu semināra tematika.

Dalība seminārā ir bez maksas. Lai pieteiktos semināram, lūdzam aizpildīt pielikumā pievienoto pieteikuma anketu un līdz 10.oktobrim nosūtīt to uz pieteikuma anketā norādīto e-pastu.

Papildus informāciju par semināru iespējams saņemt pa tālruni 67105444.


Semināra darba kārtība

Semināra pieteikuma veidlapa